Hamilelikte Beslenmek

Hamilelikte Beslenmek

Hamilelikte beslenmek oldukça önemli bir yere sahiptir. Biz de diyetisyen hizmetleri arasında buna yer vermiş durumdayız ve pek çok hamile kadınla birlikte beslenme çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Öncelikle hamile birisi öğün atlamaması gerekir. Özellikle günün en önemli öğünü olan kahvaltı mutlaka yapılmalıdır ve seçilen besinler de düzenli bir şekilde seçilmelidir.

Eğer hamilelik sırasında yediğiniz öğünler eskisi gibi olsa da fazla doygunluk hissedip rahatsız oluyorsanız öğünlerinizi bölerek günde 2-3 öğün yerine 4-6 öğün yiyebilirsiniz. Bu rahatsız olmanızın önüne geçecektir.

Beslenme Temelleri

Hamile kişinin elinin altında mutlaka küçük atıştırmalıklar bulunmalıdır. Aynı zamanda aşerme durumu da oldukça önemlidir. Hamile adayının canının istediği şeyler oldukça önemlidir ve tüketilmesi gerekir bu sebeple ciddiye alınmalıdır.

Aynı zamanda bazı kişiler hamilelik sırasında sigara ve alkol tüketiminin az olması durumunda bebek için herhangi bir sıkıntı olmayacağını dile getirmektedir. Bu oldukça yanlış bir düşüncedir ve hamile adayının bu tarz zararlı ürünlerden kesinlikle uzak durması gerekmektedir.

Bursa diyetisyeni olarak hamile adayları için en uygun diyet programını uzun zamandır hazırlamaktayız.

Hamilelikte Sağlıklı Beslenmenin Yararları

Hamilelikte sağlıklı beslenmenin yararları hamile adayı ve doğacak olan bebek için tahmin edilenden de fazladır. Zaten normal zamanlarda dahi sağlıklı beslenmemiz gerekirken böylesine hassas bir dönemde buna daha çok dikkat etmek gerekecektir. Bu sebeple kişinin öncelikle bizim gibi işinde güvenilir ve kaliteli bir diyetisyenden yardım alması onun yararına olacaktır. Biz bu hizmeti yalnızca Bursa’da yaşayan insanlar değil herkes alsın diye profesyonel ekiplerimizle birlikte online diyetisyen hizmetini de başarılı bir şekilde vermekteyiz.

DENGELİ BESLENME NEDİR NEDEN ÖNEMLİDİR?

Siz de hamileliğiniz süresince bizimle çalışmanız durumunda bu işin pek çok faydasını göreceksiniz. Sağlıklı beslenerek kusma, mide bulanması gibi hamilelikte yaşanması muhtemel şeyleri daha minimum şekilde yaşamış olacaksınız. Aynı zamanda doğumdan sonra da sağlıklı beslenen kişilerin diğer kişilere oranla daha kısa süre içerisinde iyileştiği de görülmektedir. Aynı zamanda hamilelikte sağlıklı beslenerek kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Ayrıca doğacak bebeğiniz de daha sağlıklı bir kiloda doğmuş olacak büyümesi ve beyin fonksiyonları da sağlıklı bir şekilde gelişecektir.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın