Bağırsak sağlığımız kilo vermede ne önemli etkenlerden birisi. Ne kadar bağırsaklarımız az çalıştığında kilo vermemiz zorlaşsa da fazla çalıştığında da daha fazla kilo veririm algısı yanlıştır. Bağırsaklarımızın daha fazla çalışması vücudumuzdan daha fazla su atımı yapmamıza neden olur. Kilo veriyor gibi gözüksek de aslında bu sadece suyun atılımıdır. Normal düzene döndüğümüzde vücudumuz bu eksiği hemen kapatacaktır. Ayrıca vücuttan gereğinden fazla su atılımı, çeşitli hastalıklara neden olabildiği için sağlık açısından da zararlıdır.

Kan Şekeri

Kan şekeri seviyesi düştükçe ani acıkma hissiyatı başlar ve gereğinden daha fazla yemek yemenize neden olur ve tabii diyet küme düşer. Peki ne yapmalısınız ? Amacımız sizi başarıya ulaştırmak ve yemekle ilişkinizi değiştirmek. Bir iş, herşey doğru olduğunda tamamdır, doğru göründüğünde değil.

Kilo Vermede Zaman

Diyet yapmaya başladığınızda en önemli kurallardan birisi de sabırlı olmaktır. Birçok yerde vaat edilen “3 günde 15 kilo” gibi diyetlerin doğru olmadığını bilmeniz ve sağlıklı-kalıcı kilo vermek için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekir. Bugün başlayacağınız bir beslenme ve spor programı ile önümüzdeki yaza istediğiniz bedenle girmeniz mümkün!

Beslenme Hataları


“Kilo kaybedemiyorum” diye üzülen hastaların yaptıkları en önemli yanlış, beslenme hatalarıdır. Kilo kaybı için uzun süre aç kalan, düzensiz yemek yiyen, besin dengelerini bozan diyetlerle metabolizmasını alt üst eden, bütün gün aç kalıp akşam saatlerinde sürekli buzdolabını ziyaret eden -hatta bu ziyaretlerini gece tatlı uykusunu bölerek sürdüren-, kilo vermeye çalışmasına rağmen hálá karbonhidratı fazla, şekerden zengin, besin yükü fazla besinler tüketerek, kafeinli içecekler ve diyet ürünlerle hipoglisemi nöbetlerini tetikleyen pek çok müzmin diyetçi (!) tanıdım. Her şeyi bildiklerini ve her yolu denediklerini ama kilo kaybını bir türlü beceremediklerini anlatırken bile ümitsiz ve yorgundular. Üzülerek belirtelim ki kronik diyetçilerin üretiminde onlar kadar yanlış diyet programlarının, ticari diyet merkezlerinin, kuşkulu diyet ürünlerinin, tehlikeli, zararlı ve etkisiz diyet haplarının ve bu işi sadece kazanç amacıyla yapan sözde uzmanların da rolü var. Hadi kalkın ve doğrulun siz de hikayenizi gelip anlatırsanız size uygun diyet programınızı fırsat ucretlendirme ile hazırlarız.Sen de böylesi bir başarı hikayesinin başrolünde olabilirsin.YETERKİ DİYETİSYENİN ARAMA DEDİKLERİNİ ARAMA yeter Başla ve bırakma yeter! Dyt.Nursena Ardalı Nilüfer Bursa Diyetisyen Merkezi Sağlıklı Günler Diler.

https://www.instagram.com/dyt.nursenaardali

www.diyetisyenmerkezi.com

www.bursadiyetisyeni.com

https://www.facebook.com/dyt.nursenaardali

Bursa Diyetisyen Hizmetleri

Her yaşta, her kesimde, her dönemde sağlıklı beslenmeye ihtiyaç duyanlar vardır. Sağlıklı beslenmek için diyetisyen hizmetleri arayışına girebilirsiniz. Sağlıklı beslenmenin önemi hem gelecek için hem de bugün için çok büyüktür. Sağlıklı beslenmek demek gelecekteki hayatımıza yatırım yapmak demektir. Sağlıklı beslenen, bir uzman rehberliğinde beslenme alışkanlıklarını düzene sokan bir kimse hem daha sağlıklı yaşayacak hem de olası hastalıklara yakalanma ihtimalini azaltacaktır. Bir diyetisyenden yardım almanın yaş sınırı yoktur. Her yaştan bireyler diyetisyenden yardım alabilir. Özellikle çocukların bir diyetisyen yardımıyla beslenmesi zihinsel gelişimi açısından oldukça faydalı olacaktır. Ancak elbette ki bunu her diyetisyenim diyen kişi başaramayacaktır. Bu bakımdan diyetisyen seçiminize oldukça hassasiyet göstermeniz gerekmektedir.

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir cevap yazın