Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme

Danışan

1200

Fitoterapist Uzman Diyetisyen Nursena Ardalı

Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme “de Bursa Diyetisyeni olarak her zaman mükemmeli yakalama çabası içerisinde oldum.  Eğitimimde Diyetisyen Beslenme Uzmanlarından kanıta dayalı, yenilikçi, gerçekçi, güvenilir yöntem ve araştırmalara dayanan sistematik bilgiler elde ettim. Beslenme kaynakları sağlama konusundaki zengin geçmişimle de gurur duyuyorum. İnsanlar için daha iyi ve daha sağlıklı bir gelecek inşa etmek için sağlık üzerine 2 üniversite öğrenimi  bitirdim, Sağlık üzerine 3. üniversite öğrenimi de bitirmeye çalışıyorum. Danışanlarımla birlikte herkes için daha iyi sağlık elde etmenin  bir taahhüdüm olduğunu da bilmenizi isterim. İster yüz yüze, ister online olarak her yerde, herkes için, daha iyi, daha sağlık dolu olmanız  size özel zayıflama programı sunmak taahhüdümdür sizlere. Benim temel amacım sağlıklı beslenme ile, bilginizi ve iş gücünüzü zinde ve formda kalarak geliştirmenizdir. Bursa Diyetisyeni ile Sağlıklı Beslenme programıma beklerim.

Beslenmeye Özel Özellikler

  • Aldığımız enerji harcadığımız enerjiden daha fazla olmaması
  • Temel günlük kalori tüketimi
  • Diyeti gevşetme eğilimine girmemek ve kararlılığı yitirmemek
  • Danışan kişilerin özelliklerine göre beslenme listesi hazırlanıp uygulanması
  • Danışanların tıbbi durumları
  • Kan şekeri düzeyinizin sabit kalması için ara öğünler bulunmalı
  • Besleyici bir yaşam tarzı
  • Öğün atlamayın, kahvaltı yapmadan güne başlamayın.
  • Aşırı ve yanlış beslenme ile Fiziksel aktivite azlığı

Yaklaşım

Nasıl Çalışır?

Diyet yaparken hızlı ve tempolu ortamınıza uyan, işbirlikçi bir ortam arıyorsanız, gerçekler tarafından yönlendirilen yenilikçi ve sonuç odaklı bir diyetisyense aradığınız yanınızda beni bulacaksınız.

Kilo Kaybı için Tıbbi Beslenme

Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme

Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme danışmanlığı fazla kilolu ve özellikle obez kişiler için bir tedavi yöntemi olan dengeli ve sağlıklı beslenme ile Kalıcı Olarak Fazla Kilo Verme Stratejisi sunar. Aynı zamanda belirli sağlık sorunları olan kişiler içinde bu yöntemi uygular. Diyetisyenle sağlıklı ve dengeli beslenme sırasında, sadece size özel bir beslenme planı yapmak için uzman bir diyetisyenle birlikte çalışmalı,  salonlarda bulunan spor hocalarından veya yaşam koçu ünvanlı kişilerden diyet listesi kabul etmemelisiniz.

Konusunda uzman bir diyetisyen, beslenme konusunda özel eğitim almış bir sağlık hizmeti sağlayıcısıdır. Bu eğitim, onları beslenme konusunda danışmanlık vermeye yetkili kılıp Beslenme Uzmanı yani Diyetisyen ünvanı kazandırır .

Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme aşamasında tıbbi olarak sağlıklı ve dengeli beslenme tedavisi ile  yeme alışkanlıklarınız yakından bakılacaktır. Beslenmeniz deki hataları görerek yeni beslenme hedefleri belirlemenize yardımcı olunacaktır. Diyetisyeninizle ayda birkaç kez görüşecek hatta  online diyet ve online diyetisyen olarak da hizmet alacak  her ziyaretinizde ve online danışmanlıkta ilerlemenizi takip edecektir. Diyetisyeniniz gerçekçi kilo verme hedefleri belirlemenize yardımcı olacaktır. ( Normal kilo verme çoğu insan haftada yaklaşık 1 ila 1,5 kilo verme hedefidir. )

Birçok kişi sağlıklı ve dengeli tıbbi beslenme tedavisini kilo vermeye yardımcı olduğunu söyler. Diyetisyeniniz, istikrarlı ve güvenli bir şekilde kilo vermek için günde kaç kalori tüketmeniz gerektiğini size söyleyecektir. Sağlıklı ve besleyici bir diyet planlamanıza yardımcı olacaktır. Bu, kalıcı olan kilo kaybı yaşam tarzı  değişikliklerinize de olumlu yansıyacaktır.

Kilo vermek için neden  beslenme tedavisine ihtiyacım olabilir?

Birçok insan kilo vermeleri gerektiğini bilir, ancak bunu nasıl yapacaklarından emin değildirler. Emin değildirler çünkü kulaktan dolma bilgilerle yapılan diyetin sağlıksız olduğunu bilirler. Ancak bir diyetisyen, sorunlarınızı çözmek için sizinle birlikte çalışabilir ve birçok kişi işte bunun yararlı olduğunu düşünür. Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme için tüm Bursa halkımızı yüz yüze Bursa dışındaki danışanlarımızı ise online diyetisyen olarak randevuya bekleriz.

Bazı gıdalardan kaçınmanız veya  diğerlerinden daha fazla yemeniz gerektiğini fark etmeyebilirsiniz. Ya da belki zaten doğru yiyecekleri yiyorsunuz, ancak porsiyon boyutlarınız çok büyük. Bursa diyetisyeni ile sağlıklı ve dengeli beslenme danışmanlığınız, kalıcı değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilir.

Çok ağırsanız, kilo vermeniz önemlidir. Obezseniz bu daha da önemlidir. Çok fazla kilo, birçok sağlık problemi olasılığınızı artırır. Bunlara örnek Diyabet, Artrit, Yüksek tansiyon, Kalp hastalığı, İnme, Uyku apnesi, Karaciğer hastalığı, Kısırlık, Akciğer hastalıkları, Bazı kanserler, Zihinsel sağlık sorunları diyebiliriz.

Sağlıklı ve dengeli beslenme danışmanlığı, diğer sağlık sorunları olan kişilere de yardımcı olabilir. Buna yeme bozukluğu olan kişileri, obezite ameliyatı geçirenleri, kanser veya şeker hastalığı olan kişileri örnek verebiliriz.

Kilo kaybı için tıbbi beslenme danışmanlığının riskleri nelerdir?

Diyetisyeninizle yakın bir şekilde çalışırsanız ve onun tavsiyelerine uyarsanız, bu tür bir terapinin herhangi bir riski yoktur. Diyetisyeniniz, çok hızlı bir şekilde çok fazla kilo vermemeniz ideal kilonuza ulaşmanız için sizinle birlikte çalışacaktır. Bursa Diyetisyen Hizmetleri ile Sağlıklı Beslenme danışmanlığımızda çok fazla kas kütlesi kaybetmemenizi,  istenmeyen yağları kaybetmenize yardımcı olunacaktır.

Hamileyseniz veya ciddi sağlık sorunlarınız varsa kilo vermeniz güvenli olmayabilir. Bu durum da olanların tıbbi beslenme tedavisinin size uygun olup olmadığını bir doktora da sormalısınız.

Kilo vermek için  beslenme danışmanlığına nasıl hazırlanırım?

Diyetisyeninize ilk ziyaretinize nasıl hazırlanacağınızı telefonla sorun. Bazı diyetisyenler, ilk tanışmanızdan birkaç gün önce bir yemek günlüğü tutmanızı isteyebilir. Bu süreç zarfında yediğiniz tüm yiyecekleri kaydetmelisiniz. Diyetisyeniniz bunu yapmanızı isterse, dürüst olun. Bu, diyetisyeninizin sizin için gerçekçi hedefler belirlemesine yardımcı olacaktır. Bazı diyetisyenler danışan gelmeden veya geldikten sonra gerekli gördüğü sağlık testleri, kan ölçümü gibi rapor da isteyebilir.

Kilo kaybı için diyetisyen danışmanlığı sırasında ne olur?

İlk randevunuz muhtemelen yaklaşık bir saat sürecektir. İlerlemenizi takip etmek için ayda birkaç takip ziyaretine ihtiyacınız olur. Bu kontroller daha kısa sürecek bir kaç randevudan sonra online diyet ve online diyetisyenlik hizmetleri telefonla, e-mail veya whatshapp gibi sosyal iletişim vasıtasıyla programınız ideal kilonuza ulaşana kadar sürecektir.

Öncelikle diyetisyeniniz mevcut yemek listenize veya diyetinize bakacaktır. Bu normalde birkaç gün boyunca bir yemek günlüğü tutmanızı gerektirir. Diyetisyeniniz diyetinizi incelemek için bu günlüğü kullanacak günlüğünüz yoksa günlük rutin yedikleriniz konusunda sohbet ederek, nerede değişiklik yapmanız gerektiğini görecek ve notlarını alacaktır. Diyetisyeninizin önerileri en son bilimi takip edecek ve kendi kültürel tercihlerinizi dikkate alarak size kişiye özel diyet listesi hazırlayacaktır.

Diyetisyeniniz size nasıl daha iyi yemek seçimleri yapabileceğinizi öğretecektir.  Diyetisyeniniz gerçekçi kilo verme hedeflerine ulaşmak için sizinle birlikte çalışacaktır. Diyetisyeniniz sizi bir dizi ziyaret boyunca dikkatle izleyecek ve rehberlik edecektir. Ailenizle de görüşmek isteyebilir. Bu şekilde, süreç boyunca size destek olabilirler.

Kilo kaybı için  beslenme danışmanlığı sonrasında ne olur?

Sağlıklı ve Dengeli Tıbbi Beslenme  tedavisi ve danışmanlığı ne kadar iyi çalışıp sonuç odaklı olacağı, ne kadar çaba harcadığınıza bağlıdır. Diyetisyeniniz size bilgi ve önerilerde bulunabilir ancak siz de buna göre  alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Diyetisyeniniz size kilo verme veya kilo alma da yol boyunca destek olacaktır.

Diyetisyeninizle ilk ziyaretlerinizin ardından, her zaman takip kontrolleri için geri gelip gerekli ölçümleri yaptırmanızı ister. Kilo kaybınız durursa veya kilo kaybınızı sürdürmekte güçlük çekerseniz bunu hemen yapmalısınız. Bunun dışında online olarak diyetisyenden yaralanmalısınız.

Kilo verme destek ile daha kolay olur. Başkalarıyla birlikte çalışmak, başkalarıyla dertleşmek, aileden yardım almak kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Kilo kaybı, iyi beslenme alışkanlıkları, daha fazla egzersiz yapmak gibi   değişikliklerle birleştirildiğinde en iyi sonucu verir. Kilo vermenin sıkı çalışma ve zaman gerektirdiğini bilin. Küçük ama önemli yaşam tarzı değişiklikleri yapmak uzun vadeli etkilere sahip olabilir. Bu değişiklikleri yapmak zor olabilir, ancak faydaları inanın buna  değer olacaktır.

Ne Sunuyoruz

Neden Bizi Seçin

Daha iyi yarınlar için, her yerde, herkes için daha iyi bir sağlık elde etmenizin  taahhüdünü paylaşmak için bizi seçin.

Güvenilir ve profesyonel diyetisyenle beslenme hizmetleri

Desteği ile motive edici ve dost beslenme uzmanı

Ne Paylaşıyoruz

Galeri Ve Planlarımız

Resim galerimize ve çeşitli beslenme planlarımıza göz atmanızı blog sayfamızı takip etmenizi öneririz.

3 Ana 3 Ara Öğün Sağlıklı Yiyecekler

Kilo fazlalığı ve şişmanlık sorununun yaşam süresini kısaltan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlıksızlık hali olduğunu bilen birisi iseniz, size özel, yapınıza, yeteneklerinize ve yaşam biçiminize uygun, rahatlıkla uygulayabileceğiniz, sizi mutsuz değil mutlu edecek bir zayıflama programına katılmak için mutlaka başvurmalısınız.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/diyetis1/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 26