Diyet yapmaya başladığınızda en önemli kurallardan birisi de sabırlı olmaktır. Birçok yerde vaat edilen “3 günde 15 kilo” gibi diyetlerin doğru olmadığını bilmeniz ve sağlıklı-kalıcı kilo vermek için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekir. Bugün başlayacağınız bir beslenme ve spor programı ile önümüzdeki yaza istediğiniz bedenle girmeniz mümkün!

Sağlıklı ve formda olmak için vücudumuzdaki yağ oranını azaltmalı kas ve su miktarını arttırmalıyız. Kilo verme adına tek tip beslenme programları uygulamak, vücutta şok etkisi yaratarak hızlı bir şekilde kilo verdirse de sağlık açısından ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir. Sadece karbonhidrat, yağ veya proteinden oluşan tek tip beslenme diyetleri, genel sağlık için yeterli değildir.

Benimsenen beslenme programı içerisinde yağ’a yer verilmemesi, yağda eriyen vitamin ve minerallerin eksikliğine neden olur. Karbonhidrat içermeyen diyetler beyin, böbrek, karaciğer gibi organların sağlığına zarar verir. Diyet içerisinde sebze ve meyve bulunmaması, vücutta vitamin eksiklerinin görülmesine; bağışıklık sisteminin güçsüzlüğüne neden olabilir. Yetersiz lif alınacağı için kabızlık gibi sindirim problemleri oluşabilir. Yeterli ve dengeli beslenme, insan sağlığının olmazsa olmazıdır.

Hadi siz de hikayenizi gelip anlatırsanız size uygun diyet programınızı fırsat ucretlendirme ile hazırlarız. Dyt.Nursena Ardalı Osmangazi Bursa Diyetisyenmerkezi Sağlıklı Günler Diler.

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın