Egzersiz yapmadan kilo vermenin en hızlı yolu. İşte sizin için bazı harika ipuçları / tavsiyeler..

  1. Ağzınızda lokmaları İyice Çiğneyin ve Yavaş yiyin. Beynin, yeterince yiyeceğin işlenmesi için zamana ihtiyacı vardır unutmayın. …
  2. Sağlıksız Gıdalar için Daha Küçük Tabaklar kullanın. …
  3. Bol Protein Yiyin. …
  4. Sağlıksız yiyecekleri gözden ve el altından uzak tutun. …
  5. Lif bakımından Zengin Gıdalar Yiyin. …
  6. Düzenli olarak su için. …
  7. Kendinize Daha Küçük Bölümlerde daha küçük tabaklarda Servis sunun  …
  8. Elektronik cihazlar Dikkat dağıtıcıdır bu unsurlar olmadan yiyin.

Vücudunuzu detoks edin

Meyve ve sebzeler sisteminizi alkalileştirir, organlarınızdaki ve kanınızdaki toksinleri temizler. Vücudunuz toksin salgılarken, kendinizi daha iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda organlarınız da optimum seviyede çalışırsınız. Vücudunuz daha etkili bir şekilde işler ve sindirir. Besin maddelerini daha iyi emerek daha memnun hissetmenize ve isteklerinizi azaltmanıza yardımcı olursunuz.

İşte, özellikle kilo vermeye çalışıyorsanız, dikkat etmeniz gereken 11 tehlikeli madde:

1. Sodyum Nitrat: Sodyum Nitrat koruyucu olarak kullanılan bir katkı maddesidir. Şarküteri etlerinde, sosisli sandviçlerde, pastırma ve sucuklarda ve diğer işlenmiş etlerde bulunur. Çalışmalar sodyum nitratı kalp hastalığı, diyabet, kanser, nörolojik durumlar ve gastrointestinal problemlerle ilişkilendirmiştir. Et yerseniz, taze etleri yağsız olarak alın ve sodyum nitrat içeren etleri sınırlayın veya iyisimi alıp kullanmayın. Peynir,Hazır et ürünleri, et ürünü içeren hazır çorbalara dikkat.

2. Azodikarbonamid: Azodikarbonamid, kauçuk ve sentetik deri yapımında kullanılan endüstriyel bir kimyasaldır. birisi ekmek yapmak için iyi bir fikir olduğunu düşünmüş olmalı ki! Tahıl ununu beyazlatmak için de kullanılır.  Olgunlaştırma amacıyla una katılan, kokusuz, sarı-portakal renkli bir maddedir.

Gıdada bu kimyasal maddeye maruz kalmanın verdiği zararı belirlemek için yeterli araştırma yoktur, Avrupa ve Avustralya’da yasaklanmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü cilt ve göz tahrişi uyarısı yaparak yutulmamasını söyler. Diğer kaynaklar bu kimyasalın yutulmasının zararlı hormon ve bağışıklık fonksiyonuyla ilişkilendirir.

3. Yüksek fruktozlu mısır şurubu:  Yüksek fruktozlu mısır şurubu doğal bir gıda değildir – yüksek oranda işlenir. Aynı zamanda doğal bir şeker değildir ve vücut tarafından doğalı gibi aynı şekilde işlenmez. Gıdalarımızda saklanan yüksek miktarlarda yüksek fruktozlu mısır şurubu ile birleştiğinde, çok sayıda sağlık riski oluşturur.

Yüksek fruktozlu mısır şurubu obezite, tip II diyabet, yüksek tansiyon, karaciğer hastalığı ve kalp hastalığı yapabilir. Gıda üreticileri tüketicilerin içerik etiketlerinde ne aradıklarını biliyor, bu yüzden çoğu şimdi fruktoz veya fruktoz şurubu olarak listeliyor. Aynı tehlikeli madde, aynı yüksek miktarlar, sadece aldatıcı yeni bir isim. Gazlı içecekler, atıştırmalıklar, konsantre meyve suları, kahve karışımlarına dikkat

4. BHT (butil hidroksitoluen): Butil hidroksitoluen (BHT), gıdalarda ve kozmetik ürünlerinde koruyucu olarak kullanılan sentetik bir bileşiktir. Gıdaların ve kozmetik ürünlerinin kötüleşmesini önleyerek doğal oksidasyon sürecini yavaşlatır.  Bazı kaynaklarda bu madde açıkça toksik bir madde olarak tanımlanır.

Ama bizim bazı yemeğimizde bu bulunur! Çalışmalar düşük dozların iyi olduğunu, ancak yüksek dozların iyi olmadığını söylüyor, bu yüzden yüksek ve düşük dozları nasıl belirler sinizin cevabı bir muamma. Patates cipsleri, tereyağ, mısır gevreği, hazır püreler, hazır et ürünleri, kuru içecek ve tatlı karışımları, sakızlara dikkat

5. Zenginleştirilmiş un:

Zenginleştirilmiş un , temelde tüm lif ve besin maddelerinden kimyasal ve mekanik olarak sıyrılmış ve daha sonra yapay olarak değiştirilen bu besin maddelerinin küçük bir kısmına sahip olan undur. Bu size neredeyse hiç besin değeri olmayan bir ürün bırakır.

Oldukça işlenmiş ve tükenmiş durum nedeniyle, zenginleştirilmiş un ile yapılan gıdalar vücudunuz tarafından aynı şekilde işlenmez. Hemen şekere dönüşürler ve kan şekeri ve insüline neden olurlar.

Bu, tip 2 diyabet riski, kan damarlarında hasar, yüksek tansiyon ve bazı kanserler için risk dahil olmak üzere çok sayıda sağlık riskine yol açar. Beyaz ekmeklerin ve unların yapısına ve tadına alışık olabilirsiniz, ancak sağlığınıza bir iyilik yapın ve gerçek tahıllara dönün.

6. Soya fasulyesi yağı: Soya fasulyesi genellikle sağlıklı bir gıda olarak görülmüştür ve hayvansal proteinin yerini alan popüler bir üründür. Ne yazık ki, soya fasulyesi ve soya fasulyesi yağı da birçok sağlık sorununa artı yönden bağlıdır.

Önemli bir sorun, fasulyenin yaygın olarak çok sayıda kanserojen böcek ilacı ile üretilmiş ve genetik olarak modifiye edilmiş olmasıdır.

Soya ve soya yağı, iltihaplanma, sindirim sorunları, alerjiler, besin maddelerinin ve proteinin malabsorpsiyonu ile bağlantılıdır. Yağ ayrıca kısmen hidrojene edilir, bu nedenle bildiğiniz bir trans yağ, çok sayıda sağlık riski taşır. Soyayı seçerseniz, GDO’suz, organik soya bulduğunuzdan emin olun.

7. MSG: MSG, Birçok gıdaya eklenen bir lezzet arttırıcıdır. Son birkaç yıldır MSG’nin sağlığınız için kötü olduğunu duymuşsunuzdur. Obezite, baş ağrısı, göz hasarı, bulantı ve diğer sağlık sorunları ile bağlantılıdır.

MSG’nin kısa ve uzun vadeli etkileri hakkında çelişkili çalışmalar vardır, ancak duyarlılıklar çok yaygındır. Tüm bilinmeyenler ve sağlık risklerine dair kanıtlarla, onu diyetinizden çıkarmak daha iyidir.

8. Sarı 5 (tartrazin): Sarı # 5, sarı bir renk vermek için birçok gıdada bulunan bir gıda katkı maddesidir. Çalışmalar bu katkıyı bir dizi sağlık konusuyla ilişkilendirmiştir. Bunlar alerjik reaksiyonlar, hiperaktivite, düşük sperm sayısı ve kanser risklerini içerir. Bu ve diğer gıda boyası katkı maddelerine dikkat edin, çünkü bunların çoğu sağlıkla ilgili endişelerle bağlantılıdır. Alkolsüz içecekler, dondurma, şekerlemeler, puding ve spagetti başlıca bulunduğu besinlerdir. Deri döküntüleri ve astım krizlerine de yol açarlar.

9. Propilen glikol aljinat: Propilen glikol, gıdalara yaygın olarak kullanılan bir katkı maddesidir, ayrıca antifriz için de kullanılan birincil bir katkı maddesidir. Bu gıda katkı maddesinin etrafındaki araştırmalar, sağlık riskleriyle ilgili tutarsız bulgular üretmiştir.

Bazı çalışmalar nörolojik konular, böbrek ve karaciğer hastalığı ve solunum ve kardiyovasküler hastalık ile ilişkili riskler göstermiştir.

Yapılan çalışmalar sonunda zararı ile ilgili kesin bir kanıt yoktur, ancak araştırmacılar bunu anlamaya devam ederken gerçekten risk almaya değer mi?

10. Polisorbat 60: Polisorbat 60 genellikle gıdalarda ve kozmetiklerde koyulaştırıcı olarak kullanılır. Bu kimyasal bileşik hakkında çok fazla bilgi olmamasına rağmen, bileşenleri kanserojenler ve doğurganlık sorunları ile bağlantılıdır.

11. Yapay Tatlandırıcılar :

Şeker yerine kullanılan bu kimyasalların, çok yakın zamanda yapılan araştırmalarda ortaya çıkan ve sindirim sistemimizde yaşayan yararlı bakterilerin oluşturduğu mikrobiyomun yapısını değiştirdiği ve diyabet ve obeziteye yol açtığı belirtiliyor. Yapılan başka bir araştırma günde iki kutu diyet kola içen kadınların kalp sağlığını etkileyecek rahatsızlıklara yakalanma riskinin ciddi bir oranda arttığını gösteriyor.

Nelerde bulunur?: Çoğu “diyet” ürün, düşük kalorili yiyecekler Yapay tatlandırıcıların isimleri: Acesulfame Potasyum, Aspartam, Gliserol, HSH, Isomalt, Lactitol, Maltitol, Polydextrose, Sakharin, Sorbitol, Sukraloz

Bu korkutucu içeriklerden kaçınmanın en kolay yolu

Korkunç şey, yukarıdaki listenin paketlenmiş gıdalarda bulunan çok sayıda riskli kimyasal ve bileşikten sadece birkaçı olmasıdır. Gerçekten sağlıklı olmanın tek yolu, bu zararlı katkı maddelerinden kaçınmak ve (ve aileniz) bedenlerinize yemek olarak ne koyduğunuzu bilmektir. 

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir cevap yazın