Kanser, yaşama sevincini yakalayan insanlara göre bir kaderdir. Ayrıca hatalı beslenme alışkanlıklarından kaynaklanabilecek bir hastalıktır. Uygunsuz beslenme ve sağlıksız yiyecek seçeneklerine sahip bir yaşam tarzı vücutta kansere neden olabilir. Bu tür beslenme alışkanlıkları doğrudan bir neden olmadığından, zayıf beslenmenin yaşandığı yaşam biçimleri ona yönelir. Bu nedenle, tüm yiyecek gruplarını da içeren dengeli bir diyete ihtiyaç duyulmaktadır.

Diyetinizi kontrol edin – Diyet her zaman bol miktarda meyve ve sebzeye bol miktarda likopen içeren gıdalar, domates, guava ( Bazı meyveler bağışıklık sistemlerimizin güçlü kalmasına yardımcı olur ve beyinlerimize düzgün çalışması için ihtiyaç duydukları enerjiyi verir. Bazı meyveler diğerlerinden daha fazla faydaya sahiptir. Orta Amerika’nın tropikal bir meyvesi olan guava, bu süper meyvelerden biri. Tadı ananas, greyfurt, muz ve armut gibi meyvelerin karışımını andıran guavanın iç kısmı, çok küçük sert tohumlar içerir ve genellikle pembe veya somon renklidir. Guava, birçok temel vitamin ve minerali içerisinde barındırır. B vitaminleri, A ve C vitaminleri, bakır, potasyum, manganez, demir, folat ve lif açısından zengindir. Guavalardaki potasyum kan basıncı seviyelerini de dengelemeye de yardımcı olur. Bir muz ve bir guava hemen hemen aynı miktarda potasyum içerir. )vb., Havuç, kabak vb. Gibi sebzeler içeren karotenoidler, bezelye gibi C vitamini açısından zengin gıdalar olmalıdır. , çilek, biber, vb.
Kısıtlı yiyecekleri sınırlandırın – Bir kişi, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için yağlı ve kızartılmış gıdaların, şekerin, tuzun ve kalori açısından zengin gıdaların alımını azaltmalıdır.
Kendinizi nemlendirin – Çok miktarda su ve sıvı alımı, organik yiyecekleri tercih etmek de daha iyi bir seçimdir.
Sigara ve içeceklerden kaçının – Sigara içmenin ve aşırı miktarda alkolün bulunduğu ticari marka, kanserin gelişmesi için en önemli nedenlerden biridir, bu nedenle alım azaltılmalı veya kaçınılmalıdır.
Doğru yağları seçin – Sağlıklı yağ seçeneklerinden birini seçmeli, yüksek ateşte ısıtıldığında doğada kanserojen olduğundan trans yağlardan kaçınmalıdır.
Diyetinize lif katın – Gıdalar, lif bakımından zengin yiyeceklere sahip sınırlı miktarda tüketilmelidir. Çok fazla abur cubur yiyen insanların kötü bir alışkanlığı vardır, bu nedenle, bir zamanlar bir süreye sahip olması ve işlenmiş gıdaların olabildiğince tüketilmesi tavsiye edilir.
Meyveler ve sebzeler önemlidir – Çiğ meyve ve salata dolu bir tabak kanser içermeyen diyetin sihirli öğesidir. Zencefil, sarımsak, köri yaprakları, fesleğen, zerdeçal, vs gibi otlar doğal olarak mevcuttur ve kanser olasılığını azaltma yeteneğine sahiptir.
İyi mutfak uygulamalarını takip edin – Kesme ve soyma işleminden önce meyve ve sebzeyi iyice yıkamak, yüksek ısılarda yağları pişirmek, şımartılmış yiyeceklerden kaçınmak, yiyecekleri tekrar ısıtmaktan daha az uygulama yapmak, vb. Gibi pek çok yaygın uygulama, kanser riskini azaltmada çok faydalı yöntemlerdir. .
Sonunda, bu kaderi yaşamımızda engellememek için kontrol edebilen bizleriz, bu yüzden sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek ve besleyici gıdalarla iyi bir beslenme düzenine girmekle kaderimize etki edebiliriz.

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın