Herkese selamlaar 🙋🏼‍♀️Sizin için diyette çok önemli Doğru Bilinen Yanlışlar hakkında püf noktaları veriyorum. Şşştt aramızda sır 🤫 Eveet diyette Doğru Bilinen Yanlışlar neler bir bakalım 👇🏻 .

💡Ekmek yemezsem zayıflarım diye düşünme. EKMEKSİZ DİYET OLMAZ. Vücudumuz için gerekli olan karbonhidratların en önemli kaynağı ekmek. Ekmeği diyetinden çıkarma, sadece miktarına ve çeşidine dikkat et. Tam buğday veya çavdarlı ekmek tüketmeye çalış. .

💡Bitki çaylarının mucizevi etkisi varmış gibi düşünme. Hiçbir besin tek başına bir mucize yaratmaz. Yani sadece çay içerek zayıflayacağına inanma. Fakat metabolizmanı destekleyen bitki çaylarını günlük beslenme programında bulundurabilirsin. .

💡Diyetisyenden başkasından diyet listesi alma. Unutma her diyet kişiye özeldir ve en uygun beslenme programını diyetisyen bilir. Başkasının yaptığı diyet belki senin sağlığını bozacak bunlara dikkat et. . 💡Şok diyetler uygulama. 1 günde 5 kilo verin gibi aldatmacalara kanma. Ne kadar hızlı ve sağlıksız kilo verirsen o kadar hızlı kilo alırsın ve sağlığın tehlikeye girmiş olur.

NOT: Ne kadar çok şok diyet uygularsan gün geçtikçe kilo vermen zorlaşır. .

💡Ana öğün atlama. Ana öğün atlarsam kilo veririm gibi düşünceler çok yanlış. Aksine ana öğün atlarsan metabolizman yavaşlar kilo vermen zorlaşır. Özellikle güne kahvaltısız başlama. .

💡Light ürünlerin kalorisi yok diye düşünüp istediğin kadar tüketme. Her besinde olduğu gibi onların da kalorisi var sadece normale göre biraz daha azaltılmış, bunu unutma. . Sağlıklı Günlerr.. 🤗🙋🏼‍♀️

Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar
Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

cleaneating #healthylifestyle #healthyfood#beslenme #diyetisyen #sağlık #diyet#doğrubeslen #diyetisyenmerkezi #bursadiyetisyeni

 

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir cevap yazın