Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo Verdiren Yiyecekler

Her insanın metabolizması farklı olduğu için  şu besinlere  bu yiyecekler kesin olarak kilo verdiren demek pek mümkün değildir. Fakat bazı besinler genel olarak kişinin daha hızlı kilo vermesine yardımcı olmaktadır.

Bazı insanlar bunu yanlış anlayıp kilo verdiren yiyecekler listesindeki yiyecekleri çok ve düzensiz bir şekilde tüketmektedirler. Hangi besin olursa olsun bu tür bir uygulama kişinin kilo almasına sebep verecektir. Bu sebeple bu yiyeceklerin belirli bir düzende alınması gerekir.

Bu besinlerden en bilinenin yumurtadır. Yumurta vücudun kendisini tok hissetmesine sebep verdiği için özellikle spor yapan birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bazı kişiler bu konuyu yanlış anlayıp sadece beyazını yerken yumurtanın sarısını tüketmez. Fakat yumurtanın sarısı da en az beyazı kadar faydalıdır ve tüketilmelidir.

Bursa diyetisyeni olarak diyebiliriz ki kahvaltılarda simit, poğaça gibi ürünler tüketmek yerine yumurta tüketmeniz halinde hem yüksek bir protein almış olacaksınız hem de gün içerisinde kendinizi çok daha tok hissedeceksiniz.

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

Yeşil yapraklı sebzeler kişinin hem kendisini tok hissetmesini sağlarken aynı zamanda yağ yaktığı için hızlı kilo verdiren yiyecekler arasında yer almaktadır.

Kilo vermek isteyen kişiler için bir diğer mucize besin somondur. Balıklar içerisindeki protein ve sağlıklı yağlar sayesinde hem vücudun tok kalmasını sağlar hem de kişi için lezzetli bir öğün olur. Somon gibi uskumru, alabalık gibi balık türlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Online diyetisyen hizmetlerimizde de kişilere bu tarz besinleri haftanın belirli günlerinde düzenli bir şekilde tüketmesini tavsiye etmekteyiz.

Yağsız bir şekilde kırmızı et ve tavuk göğsü tüketmeniz de günlük protein ihtiyacınızı fazlasıyla karşılamanıza yarayacağı gibi aynı zamanda kalori yakmanıza faydası olduğu için de kilo verici etkisi vardır. Bunların dışında ton balığı, haşlanmış patates, baklagiller, kuruyemiş, meyveler, çiya tohumu, tam yağlı yoğurt gibi besinler de kişinin hızlı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Diyetisyen hizmetleri verirken bu tür besinlerin nasıl tüketilmesi gerektiğini de siz değerli danışanlarımıza detaylı bir şekilde anlatmaktayız. Bizim önerilerimize uyup bu besinleri gerektiği kadar almanız durumunda hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın