Diyet elmalı kurabiye

 

kahvaltının günün en önemli öğünü , çünkü bütün gün için gerekli besinleri sağlıyor. Ancak, güne başlamak için her zaman doğru malzemeleri dikkatlice seçin. Bugün sabahları aç karnına tüketmemiz veya tüketmememiz gereken bir liste sunuyoruz:

Yumurtalar
Yumurtalar besinler açısından zengin, metabolizmayı hızlandıran ve yüksek düzeyde enerji sunan proteinler bakımından kahvaltı için mükemmel bir seçimdir. Ek olarak, yumurtalar günlük kalori alımınızı azaltır.

Karpuz
Karpuzlar su ve likopen bakımından zengindir, gözlerinizin ve kalbinizin sağlığını destekler.
Yulaf
Yulaf ezmesi de güne mükemmel bir başlangıçtır çünkü hidroflorik asidin neden olduğu tahrişi veya hasarı önler. Kolesterolü düşüren ve metabolizmanızı artıran çözünür lif bakımından zengindir.
Yaban mersini
Kan basıncını düzenleyen, metabolizmayı hızlandıran ve aynı zamanda hafızayı ve konsantrasyonu artıran temel besinlerden.
Mısır unu lapası
Mısır unu lapa da güne başlamak için mükemmel bir seçimdir. Sisteminizi detoksifiye eder, toksinleri ve ağır metalleri vücudunuzdan temizler ve bağırsak mikrofloranızı güçlendirir. Ek olarak, bir dizi besin sağlar ve enerji seviyelerini arttırır.
Bal
Güne bal ile başlarsanız, enerji seviyenizi yükseltir ve ruh halinizi yükseltirsiniz. Serotonin üretimini destekler.
Ek olarak, gün boyunca sizi daha üretken ve odaklanmış yapar.
Karabuğday
Karabuğday vitaminler ve mineraller, özellikle demir açısından çok zengindir ve metabolizmanızı artırabilir. Aynı zamanda protein açısından zengin olduğu için enerji seviyelerini etkili bir şekilde arttırır.
Kuruyemiş
Kahvaltıda fındık tüketmek, midedeki pH seviyelerini düzenler ve hazmı kolaylaştırır.
Turunçgiller
Greyfurt, limon ve portakal gibi meyveler C vitamini bakımından zengindir, ancak asitli olmaları mide ekşimesine neden olabilir artırabileceğinden gastrit ve ülseri olanlara kahvaltı için en iyi seçenek değildir.
Muz
kahvaltıda tüketilen muz kandaki magnezyum seviyelerini yükseltir ve kalp problemlerine yol açar. Muz kahvaltı için en iyi seçenek değildir. Ancak onları bal, fındık veya yaban mersini ile yemenizi önerebilirim.
Alkolsüz içecekler ve alkolsüz içecekler
Alkolsüz içecekler ve gazlı içecekler kahvaltınız için en kötü seçimdir, çünkü şekeri yüksektir, metabolizmanızı yavaşlatır ve şişmenize neden olur.
Yeşil sebzeler
Yeşil sebzeler en iyi kahvaltı seçeneği değildir, çünkü şişkinliğe ve mide yanmasına neden olan amino asitler bakımından zengindirler. Ayrıca, mideyi tahriş edebilir ve karın ağrısına neden olabilirler.
Domatesler
Domates mideyi tahriş edebilen, mide yanmasına ve mide ülserlerine neden olabilen tanik asit içerir.
Armutlar
Armut, mide rahatsızlığına ve mide mukozasına zarar vermesine neden olabilecek ham lif bakımından zengindir.

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir cevap yazın