diyet ve beslenmede karışıklık

Tüm danışanlarıma beslenme araştırmaları ve haberlerine bilgili ve şüpheci yaklaşan tüketiciler olmayı öğretiyorum.
Beslenme temelleri çoğunlukla yıldan yıla fazla değişmez, ancak sansasyonel başlıklar hızla gelişmekte ve diyet ve beslenmede karışıklık oluşmaktadır.


Bir gün kahve senin için iyi. Ertesi gün kötü. Bir gün alkol daha uzun yaşamanızı ve metabolizmanızı arttırmanızı sağlar, ertesi gün zehirdir.

Ye, ye ye! Her zaman ince kal

Ye, ye ye! Her zaman ince kal diyeti

Örneğin eskiler de 1900’lerin başında tutan bir diyetin sloganı “Ye, ye ye! Her zaman ince kal”tı.. Yapmanız gereken tek şey, içinde sterilize edilmiş bağırsak kurdu larvaları olan birkaç hap yutmaktı.

sigara diyeti

Canın hamburger mi çekti, git yerine beş sigara iç. Dondurma mı istedi?  üç sigara yak

1920’lerde sigara diyeti vardı. Evet, doğru okudunuz!1920’lerde sessiz film yıldızı Constance Talmadge tarafından uygulanan ve bu sayede ünlenen diyet aslında bir reklam kampanyasıydı. Ünlü yıldız, Lucky Strike’ın “Canın hamburger mi çekti, git yerine beş sigara iç. Dondurma mı istedi? İki üç sigara yak” türünden kampanyasında oynamış ve bu akım ciddi ciddi tutmuştu.

Obezlik hakkında……(Yeni sekmede açılır)


1990’ların düşük karbonhidratlı Şeker Avcıları / Atkin’in diyet çılgınlığı ile geldi.
Ayrıca greyfurt diyeti, lahana çorbası diyeti,, paleo… ile de liste sonsuza dek devam ediyor. Hepsi aynı şeyi vaat ediyor: kilo kaybı için sihirli bir değnek, böylece toplumun gerçekçi olmayan ince idealine göre yaşayabilir ve aynı zamanda mükemmel bir sağlık elde edebilirsiniz. Tabi ki bu özellikle uzmanı dışında kendi kendinize yaparsanız nadiren olur.

DİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIK OLMAMALIDIR


Danışanlarımla diyeti basit tutuyorum. Sahip olduğum sağlam araştırmaya, çeşitliliğe, dengeye, ölçüye odaklanırken sizlerin de, “Sağlıklı Beslenme “de  her zaman mükemmeli yakalama çabası içerisinde , kanıta dayalı, yenilikçi, gerçekçi, güvenilir yöntem ve araştırmalara dayanan sistematik bilgilerle daha iyi ve daha sağlıklı bir gelecek inşa etmeye çalışan olmanızı istiyorum.

DİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIK
DİYET VE BESLENMEDE KARIŞIKLIK

 BİR UZMANA DANIŞIN

Kronik diyet veya vücut imajınızda memnuniyetsizliğiniz varsa ve bununla mücadele ediyorsanız ve yiyeceklerle de barış yapmak istiyorsanız diyetisyen / veya terapistle diyet dışı, sezgisel, dikkatli beslenme konularında bir danışma planlayın. Size uymayan diyet ve beslenmede karışıklık yaratan reklam ve aldatmalara kanmayın.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın