DİYETİNİZ VÜCUDUNUZU NASIL ETKİLER


Diyetiniz vücudunuzu nasıl etkiler ? Dengeli bir beden, vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu senkronize etmekle ilgilidir. Doğru yiyecekleri yediğiniz zaman, vücudunuza dinç ve zinde veya dört dörtlük bir görünüm vermekten çok daha fazlasını yaparsınız.

Yediğimiz ve içtiğimiz şeyler vücudumuza enerji verir bunların bize sağladıkları enerji türü, kalorilerine, şeker içeriğine, yağ içeriğine ve diğer faktörlere bağlıdır. Bazı gıdalar uzun bir süre boyunca yavaşça enerji salarken bazı gıdalar enerji seviyelerimizi doğal olmayan bir şekilde artırır ve çökmemize neden olur. Bu sebeple dengeli diyet yaptığımızda, vücudumuzda istenilen dengeye ulaşmak çok daha kolay olur.

Kilo Verme(Yeni sekmede açılır)

HANGİ YİYECEK VE İÇECEKLERDEN KAÇINILMALI?

ŞEKER
Herkesin değişen oranlarda şekere ihtiyacı vardır. Şeker bizlere hızlı enerji verir, çünkü vücudumuz onu hızlı bir şekilde parçalara ayırır, ancak günümüzde birçok gıdada fazlasıyla şeker bulunur. Vücudunuz sadece şekeri hızla parçalamakla kalmaz, aynı zamanda bu enerjiyi hızlı bir şekilde kullanır. İnsanların şeker yükselmesi veya azalması hakkında konuştukları şey budur. Meyve yerseniz (ve yapmalısınız!), Doğal olarak ihtiyacınız olan şekerleri alacaksınız. Şekerlemelerden, meyveli sodalardan, Kolalı gazozlardan ve diğer aşırı şekerli gıdalardan mutlaka kaçının.

Diyetiniz vücudunuzu nasıl etkiler
Diyetiniz vücudunuzu nasıl etkiler

KIZARMIŞ GIDALAR
Pişirilmiş ve derin yağda kızartılmış gıdalar besin değeri açısından fazla bir şey sunmaz. Aksine kalp krizi ve tıkanmış arter şansımızı artırır. Parçalanması zor olduğundan ve yüksek trans yağ içeriğine sahip oldukları için, kızarmış yiyecekleri yedikten sonra genellikle halsiz ve düşük enerji hissedersiniz.

DENGELİ BİR VUCÜT İÇİN ONLİNE DİYETİSYENLİK HİZMETİ

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağımıza inanıyoruz. Kişiye Özel Diyet için Bursa da yüzyüze veya tüm Dünya da online diyetisyen olarak danışanlarımıza hizmet ediyoruz. . Sizi önemseyen ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizinle birlikte çalışacak diyetisyen istiyorsanız, Bugün bize ulaşın.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Bursa diyetisyen , diyetisyen , online diyetisyen

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın