Bursa Diyetisyen Danışmanlığı

Bursa diyetisyeni Nursena Ardalı tarafından hazırlanan Online Diyet ve Online Diyetisyen hizmetleri bir telefonla her daim yanınınız da olacaktır.

Beslenme, sağlıklı büyümenin ve sağlığımızın korunmasında hastalığımızın oluşmaması için dikkat edilecek büyük kavramlardan biridir.

Yapılan toplumsal sağlık araştırmalarında, bireysel olan kişiye özgü diyetler ve sağlıksal uygulamalarla çeşitli hastalıkların önüne geçile bilineceği, sağlıklı ve düzenli beslenme diyetlerinin hayatımızı düzene sokulması ve erken ölümleri azalttıkları tespiti otoritelerce kabul edilmiştir.

Günümüzde birçok hastalığın önüne geçilmesinde, tedavi edilmesinde, hastanın sağlık ve beslenme durumunun analiz edilerek kişiye özgü olan yeterli ve dengeli beslenme programlarıyla takip edilmesi işi bilen diyetisyen eşliğinde olması gerekmektedir.

KALP RAHATSIZLIKLARINDA BESLENME

Tıbbi beslenme tedavisi olan bu tedavi yönteminde kolestrol ve kan yağları yükseldiğinde bu değerlerin düşürülmesi gerekmektedir. Besin öğelerinin alımında kontrol edilmesi gerektiği için bu süreçte bir online diyetisyen gerekmektedir.

ŞEKER HASTALIKLARINDA BESLENME

Kan şekerini kontrol altında tutmak amacıyla kilomuzu korumak ve şeker hastalığımızın başka sağlık sorunlarına sebebiyet vermemesi için besin alımlarımızda yapmış bulunduğumuz tıbbi bir beslenme çeşididir.

MALNÜTRİSYON (BESLENME BOZUKLUĞU)

Kanser, bağırsak hastalıkları gibi ya da insanların bebekliğinde yada erişkinliklerinde yanlış beslenmeyle oluşan rahatsızlıklarında ortaya çıkan durumlar da, şahsın tükettiği ve tüketebileceği oranlar arasında tıbbi bir denge kurmasıyla oluşturulan tıbbi bir diyettir.

OBEZİTE

Günümüzde Türkiye’de ve diğer ülkelerde son derece aşırı boyutlara ulaşmış bir beslenme hastalığı olan obezite durumu erkeklerde yüzde 19 kadınlarda yüzde 27 gibi büyük yüzdelere sahiptir. Sadece Türkiye’de ise şişmanlık oranı yüzde 26 dır. Böylesine büyük orandaki bir rahatsızlık ise sadece beslenmeye bağlı iken vücudun sistemlerinin büyük çoğunluğu zarar görmektedir.

Bu hastalıkları sıralayacak olursak; Kalp hastalıkları, Yüksek tansiyon, Şeker hastalığı, Safra kesesi rahatsızlıkları, Eklem rahatsızlıkları, Adet düzensizlikleri, başta olmak üzere temel etken rolü oynamaktadırlar.

Obezite mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Obezite vücuda giren besinler ile harcanan kalorilerin arasında orantı farkı ve dengesizliğiyle birlikte ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Obezite kontrol edemediğimiz tarafın ,vücudumuza soz geçiremediğimiz tarafımızın galibiyetiyle sonuçlanmaması için online diyetisyen hekimimiz ile irtibata geçerek bir an önce kontrol altına alınması gereken bir rahatsızlıktır. Kendimizi güçlü yiyecekler karşısında yıkılmış ve güçsüz kalmış gibi hissederiz. Bu konuda kulaktan dolma diyetlere itibar etmek yerine Bursa diyetisyeni Nursena Ardalı ile irtibata geçerek sağlıklı şekilde zayıflamak tercihimiz olmalıdır.

İYİ BİR DİYETİSYEN NASİL SECİLİR BURSA ONLİNE DİYETİSYENLİK

Diyetisyenlerin Online olmaları çalışanlar için en büyük avantajdır. Çünkü hayatınızda bazen zaman ayıramadığınız için boşladığınız sağlık durumlarınız olmaktadır. Sağlıksız diyetlerden ve kulaktan dolma olan 1 hafta da 5 kilo gibi aldatıcı diyetlerden kaçınmalısınız.

Böyle kullandığınız diyetler ileride sağlık sorunlarından kurtulmaya uğraşırken daha büyük sağlık sorunlarıyla boğuşmanıza neden olacaktır.

Diyetisyen hizmetleri son derece ciddi konulardır piyasada diyetisyen olduğunu iddia eden genellikle spor salonlarında çalışan spor eğitmeni binlerce  kişi vardır. Lisans eğitimi 4 yıllık süreçte eğitim görmemiş bu kişilere diyetisyen olarak itibar etmeyiniz. Aksi halde sağlıksız ve dengesiz beslenme vücudunuz da daha kötü sonuçlar doğuracaktır.

İyi bir diyetisyen seçerken öncelikle görmüş olduğu eğitime bakılması gerekir, eğitimini başarıyla tamamlamış olan diyetisyenin bilgi dağarcığı test edilmelidir. Diyetisyeninize soracağınız diğer bir soru ne kadar sıklıkla sizinle irtibat kurabilirim olmalıdır.

Çünkü; ileriki zamanlarda gerek işiniz gerekse ayıramadığınız zamandan kaynaklı aksaklıklar yaşamanız muhtemeldir. İşte bu süreçteki problemde online diyetisyen avantajı ortaya çıkacaktır.

Diyetisyenin Online Olanı

Diyetisyenin online olanı da mı varmış bu nasıl olur, olur mu ?dediğinizi duyar gibiyim. Evet olur ki dünyada bu sistemi kullananlar yani online diyetisyen hizmetleri alanlar yüzde 63 oranında başarı da sağlamaktadır.

Normalde her gün danışabileceğiniz bir diyet programcınız bulunmazken yada aylık, haftalık aldığınız programınıza uymanız gerekirken bazı günlerde zincirlerinizi kırıp başka yiyeceklerle beslenmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte öğününüzde A yiyeceğiyle beslenmeniz gerekirken aynı kalorilerde B yiyeceğiyle beslenmeniz diyetisyeniniz kontrolünde danışılarak mümkün olacaktır. Bu süreçte diyetisyen seçerken en önemli özelliğiniz diyetisyeninizin online hizmet verip vermediğini öğrenmek olsun.

Sağlıklı,motivasyonlu bir diyeti sağlamanız için diyetisyeninizin online olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Bursa diyetisyeni online hizmet veren diyetisyenler arasında en baş sıralarda yer almaktadır. Diyetin aç kalmak değil de sağlıklı beslenerek dengeli beslenerek sağlığınıza kavuşmak olduğunu unutmamalısınız.

Motivasyonunuzun her daim üst safhalarda olması sizi kolayca sağlıklı sonuca ulaştıracaktır.

Online Diyet ve Online Diyetisyen hizmetleri
Online Diyet ve Online Diyetisyen hizmetleri
Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın