Diyetisyenle Sağlıklı Gıda Seçenekleri

Sağlıklı beslenme ve alışkanlıklarınızı yaşam tarzınıza dahil etmenin ve hedeflerinize ulaşmak için Diyetisyenle Sağlıklı Gıda Seçenekleri ile bireyselleştirilmiş bir plan oluşturmanın yolları konusunda sizi eğitebiliriz.

bursa’daki en iyi diyetisyen(Yeni sekmede açılır)

Bursa Diyetisyen Merkezi Ofisi diyetisyeniniz olarak beslenme konusunda en son yenilikleri takip eder, bu doğrultuda danışanlarımı en doğru şekilde bilinçlendiririm. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi koruyucu ve tedavi edici sağlık eğitimi olarak görerek tüm danışanlarıma kişiye özel diyet listesi sunarım. Gerekli diyet eğitimlerini yazılı ve sözlü olarak da danışanıma veririm.

Diyetisyenle Sağlıklı Gıda Seçenekleri ile Danışanlık Hizmetlerim

  • Kilo alma veya verme programları
  • Sporcu Beslenmesi
  • Sindirim hastalıkları beslenmesi
  • Şişmanlık
  • Kanserli hastalarda beslenme
  • Gebelik ve emziklikte beslenme
  • Şeker hastalığın da beslenme
  • Hipertansiyon ve Tiroid de beslenme
  • Kardiyovasküler hastalıklar ve beslenme
  • Çocukluk ve yetişkin çağı girişlerinde beslenme

Sağlıklı seçimlerden oluşan uygun yaşam biçimi, yemek ve aktivite düzeyindeki küçük değişiklikler, tat yelpazesindeki oyunlar, ana ve ara öğünün önemi, yemeklerin miktar ayarı verilen danışmanlık hizmetimizle sizlere sağlanmaktadır.

Diyet aç kalarak yapılmaz, böyle yaparak çok kısa zamanda çok kilo verebilirsiniz ancak bu sağlık açısından tehlikelidir. Diyet yapmada dikkat edilecek olan düzenli ve yeterli beslenerek sağlıklı zayıflamaktır. Danışanlarıma her zaman kısa süreli sonuçlar almak için şok diyetlerle sağlığınızla oynamamalarını ikaz ederim. Sağlıklı beslenip belirlenen ideal kilonuza inmek için mutlaka bir diyetisyenden yardım alınmalıdır.


Obeziteliğin belirlenmesinde farklı yöntemler vardır. Beden kitle indeksi belirlenen yöntemlerden biridir. Beden kitle indeksinizi Vücut ağırlığının metre cinsinden boyun karesine bölünmesiyle hassas olarak ofisimizde ücretsiz randevu alarak öğrenebilirsiniz.

Hayatımızın anne karnından başlayıp yaşlanıncaya kadar her evresinde, sağlıklı, üretken, dinç ve zinde, kaliteli bir hayat için gerekli olan besin öğelerini dengeli olarak almak gerekir. Bu besinlerin gereğinden fazla ya da az alınması sağlığımızın bozulmasına ve ileri yaşlarda birçok kronik rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebep olur.

Ancak unutulmamalıdır ki, herkesin tükettiği bazı besinler farklı kişiler üzerinde farklı etkiler bırakabilmektedir, çünkü herkesin metabolizması farklı çalışmaktadır. Bunun için kişiye özel olarak hazırlanacak sağlıklı ve dengeli beslenme programı sadece o kişi tarafından kullanılmalıdır. Herkesin beslenme programı kişiye göre farklılık göstermektedir.

Doğru bir beslenme alışkanlığı edinmek için beslenme ve diyet uzmanı Dyt. Nursena Ardalı‘dan bilgi alabilir, daha doğru beslenerek özellikle obeziteden kurtularak daha mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Dyt. Nursena ARDALI Diyetisyen Merkezi ( Bursa Diyetisyeni )

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın