Online Diyet ve Online Diyetisyenlikte Beslenme

 Bursa diyetisyeni Nursena Ardalı ile   sağlıklı ve dengeli olarak diyette beslenme,  online diyet ve online diyetisyenlikte beslenme  hizmetleri  bir telefonunuzla hep yanınınız da olacaktır. Çünkü diyette devamlılık  faktörü çok önemlidir.

Online Diyet ve Online Diyetisyenlikte Beslenme

Bursa diyetisyeni

Beslenme konusunda Bursa diyetisyeni yüz yüze olduğu kadar Online Diyetisyenlik ve Online Diyet Hizmeti ile de hizmetini süreklileştirmiştir. Beslenme sağlıklı büyümenin ve sağlığımızın korunması için, hastalık oluşmaması için dikkat edilecek büyük kavramlardan birisidir. Yapılan  araştırmalarda, bireye özgü sağlıklı ve dengeli diyetlerle ve sağlıksal uygulamalarla rahatsızlıkların önüne geçile bilineceği hastalıkların sağlıklı diyetlerle atlatıla bilineceği, hayatımızın düzene sokulması ve erken ölümlerin azaltılabileceği  tespit edilmiştir. Günümüzde birçok hastalığın önüne geçilmesinde, tedavi edilmesinde, hastanın sağlık ve beslenme durumunun analiz edilerek kişiye özgü olan yeterli ve dengeli beslenme programlarıyla takip edilmesi gerekmektedir.

Hizmetler(Yeni sekmede açılır)

KALP RAHATSIZLIKLARINDA BESLENME

Tıbbi beslenme tedavisi olan bu tedavi yönteminde kolestrol ve kan yağları yükseldiğinde bu değerlerin düşürülmesi gerekmektedir. Besin öğelerinin alımının kontrol edilmesi gerektiği için bu süreçte bir online diyetisyen gerekmektedir.

ŞEKER HASTALIKLARINDA BESLENME

Kan şekerini kontrol altında tutmak amacıyla kilomuzu korumak ve şeker hastalığımızın başka sağlık sorunlarına sebebiyet vermemesi için besin alımlarımızda yapmış bulunduğumuz tıbbi bir beslenme  çeşididir.

MALNÜTRİSYON (BESLENME BOZUKLUĞU)

 İnsanların bebekliğinde yada erişkinliklerinde yanlış beslenmeyle oluşan rahatsızlıklarında ortaya çıkan bir durumdur. Şahsın tükettiği ve tüketebileceği oranlar arasında tıbbi bir denge kurmasıyla oluşturulan  bir diyettir.

OBEZİTE

Günümüzde Türkiye’de ve diğer ülkelerde son derece aşırı boyutlara ulaşmış bir beslenme hastalığı olan obezite hastalığı ( rahatsızlığı ) erkeklerde yüzde 19 kadınlarda yüzde 27 gibi büyük yüzdelere sahiptir.  Türkiye’de ise şişmanlık oranı yüzde 26’dır.

Böylesine büyük orandaki bir rahatsızlık ise sadece beslenmeye bağlı iken vücudun sistemlerinin büyük çoğunluğu bundan zarar görmektedir.

Obezitenin verdiği  hastalıkları sıralayacak olursak;

Kalp hastalıkları

Yüksek tansiyon

Şeker hastalığı

Safra kesesi rahatsızlıkları

Eklem rahatsızlıkları

Adet düzensizlikleri gibi olmak üzere obezitelik temel etken rolü oynamaktadırlar.

Obezite mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Obezite vücuda giren besinler ile harcanan kalorilerin arasında orantı farkı ve dengesizliğiyle birlikte ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Obezite kontrol edemediğimiz tarafın, vücudumuza söz geçiremediğimiz tarafımızın galibiyetiyle sonuçlanmaması için online diyetisyen  ile irtibata geçerek bir an önce kontrol altına alınması gereken bir rahatsızlıktır. Kendimizi güçlü yiyecekler karşısında yıkılmış ve güçsüz kalmış gibi hissederiz. Bu konuda kulaktan dolma diyetlere irtibat etmek yerine Bursa diyetisyeni ile irtibata geçerek sağlıklı şekilde zayıflamak tercihimiz olmalıdır.

Online Diyet ve Online Diyetisyenlikte Beslenme
Online Diyet ve Online Diyetisyenlikte Beslenme

İYİ BİR DİYETİSYEN NASİL SECİLİR

Online diyetisyen, sıklıkla diyetisyenlerin özel muayenehanelerinden danışanlarına veya diğer sağlık kuruluşlarından, sağlık birimlerinin, ekiplerinin bir uygulama parçasıdırlar. Beslenme tedavisini ölçümler ve birçok kimyasal parametrelerin gölgesinde şahıslara özel olarak diyet uygulamaktadırlar.

Bursa diyetisyeni hastalıkların tedavilerinde etkin bir rol üstlenmektedir. Birçok diyetisyen, gıda ve beslenme konularında ve ticaret, gazete, sportif aktivite, sağlıklı yaşama ve diğer geleneksel olan çalışma ve başarma ortamlarıyla birlikte çalışan sayılarını artırarak toplulukların sağlıklı birer bireyler olmaları yönlerinde yönelten kişilerdir .

Online olmaları en büyük avantajlarıdır. Çünkü hayatınızda bazen zaman ayıramadığınız için boşladığınız sağlık durumlarınız olmaktadır. Sağlıksız diyetlerden ve kulaktan dolma olan 1 günde 5 kilo gibi diyetlerden kaçınmalısınız. Böyle kullandığınız diyetler ileride sağlık sorunlarından kurtulmaya uğraşırken daha büyük sağlık sorunlarıyla boğuşmanıza neden olacaktır. Diyetisyen hizmetleri son derece ciddi konulardır piyasada diyetisyen olduğunu iddia eden genellikle spor salonlarında binlerce kişi vardır. Lisans eğitimi olarak branşında en az 4 yıllık  eğitim görmemiş kişilere diyetisyen olarak itibar etmeyiniz. Aksi halde daha kötü sonuçlar doğuracaktır.

İyi bir diyetisyen seçerken öncelikle görmüş olduğu eğitime bakılması gerekir, eğitimini başarıyla tamamlamış olan diyetisyenin bilgi dağarcığı test edilmelidir. Diyetisyeninize soracağınız diğer bir soru ne kadar sıklıkla sizinle irtibat kurabilirim olmalıdır. Çünkü ileriki zamanlarda gerek işiniz gerekse ayıramadığınız zamandan kaynaklı aksaklıklar yaşamanız olasıdır. Bu süreçte online diyetisyen avantajı ortaya çıkacaktır.

Diyetisyenin online olanı

Diyetisyenin online olanı damı varmış dediğinizi duyar gibiyim fakat öyle ki dünyada online diyetisyen hizmetleri alanlarında yüzde 63 oranına varmış ve başarı sağlamaktadır. Normalde her gün danışabileceğiniz bir diyet programınız bulunmazken yada aylık, haftalık aldığınız programınıza uymanız gerekirken bazı günlerde zincirlerinizi kırıp başka yiyeceklerle beslenmek isteyebilirsiniz bu süreçte A yiyeceğiyle beslenmeniz gerekirken diyetisyeninize danışarak aynı kalorilerde B yiyeceğiyle beslenmeniz diyetisyen  kontrolünde olacaktır.

Bu süreçte diyetisyen seçerken en önemli özelliğiniz diyetisyeninizin online hizmet verip vermediğini öğrenmek olacaktır. Sağlıklı, motivasyonlu bir diyeti sağlamanız için diyetisyeninizin online olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Bursa diyetisyeni online hizmet veren diyetisyenler arasında en baş sıralarda yer almaktadır. Diyetin aç kalmak değil de sağlıklı beslenerek dengeli beslenerek sağlığınıza kavuşmak olduğunu unutmamalısınız. Motivasyonunuzun üst safhalarda olması sizi kolayca sonuca ulaştıracaktır. 

NEDEN ONLİNE DİYETİSYEN HİZMETİ ALMALİYİZ


Bursa diyetisyeni yaygın olarak kilo alma ve kilo vermede danışmanlık hizmeti vermektedir. Zayıflama sürecindeki amaç vücutta bulunan fazla yağların verilmesidir. Diyetisyene sadece fazla kilolardan değil yetersiz beslenmeden kaynaklı zayıflık problemlerinde de gidilmektedir. Online diyetisyen hizmetleri ile her zaman yanınızda bir diyetisyeniniz mevcut olacaktır. Burada yetersiz beslenme yada fazla kilolardan kaynaklı sağlık sorunlarında en büyük başarısızlık nedeni motivasyon kaybıdır. Motivasyon kaybın çok yaşadığınız zaman diyetisyen hizmetleri burada devreye girerek motivasyon kaybınızı ortadan kaldıracaktır.

Hamileliğinizde günümüz şartlarında gerek çevresel faktörler gerekse sağlık sorunları nedeniyle sürekli diyetisyene gidip gelmeniz güç olabilmektedir. Online diyetisyen hizmetleri ile birlikte bebeğinizin anne karnındaki günlük ihtiyacıyla sizin günlük efor ihtiyaçlarınızı periyodik olarak düzenleyerek düzenli beslenme programı hazırlayabiliriz.

Diyabet programlarındaki beslenmelerinizde bizim için çok önemlidir.

Aşağıdaki tüm diyetlerinizde sizinle online hizmet olarak yanınızda yardım sağlamaktayız.

Kilo verme diyet programları

Kilo alma programları

– İnsulin direncinde diyet planı

– Karaciğer yağlanmasında diyet planı

– Hamilelik (Gebelik) döneminde beslenme

Emziklilik döneminde diyet ve beslenme

– Çocuk ve bebeklerde beslenme

– Genç ve çocukluk çağı obezitesi ve beslenmesi 

– Diyabet tedavisinde diyet programları

Online Diyet

Online diyetisyenler sizlerin kişisel özellikleriniz, beslenme alışkanlıklarınız, öğün alışkanlıklarınızı programlayarak analiz ederler. Sizi en iyi şekilde tanıyarak hazırlanan diyet programlarınız sayesinde çözüme daha rahat kavuşacak motivasyonunuzu kaybetmeyeceksiniz. Tüm bu işlemlerinizin gerçekleştiği sırada online diyetisyeniniz sizin durumunuzu takip edecek sizlere yer yer belirli zaman aralıklarıyla geri bildirimlerde bulunacaktır. Online diyetisyene bir sağlık amacının dışında sizlere destek olan ,hatalarınızı telafi eden, diyet boyunca sizlerin sürekli yanında olmaya çalışan bir arkadaş mantığıyla bakabilirsiniz.

Beslenme konusunda bir gün diyetten sıkılmış olabilirsiniz ve kaçamak yapmak isteyebilirsiniz bu kaçamaklarda online diyetisyeniniz size bunları diğer günlerde nasıl telafi edeceğinizi göstermektedir. Motivasyon kayıpları sizi diyetinizi bozmaya itecektir.

Yoğun hayatın içerisinde bazı işlere zaman ayırmakta zorlanıyor olabilirsiniz, ya da sağlık sorunlarınızdan dolayı sürekli olarak işleriniz erteliyor olabilirsiniz. Online diyetle zamanla çalışmaya devam ettikçe zaman kaybınızın olmadığını sürekli olarak yanınızda bir aile edasıyla bulunan diyetisyeninizden hizmet almaya bayılacaksınız.

Watsapp, sms, e-mail gibi uygulamalarla sürekli olarak sizi zinde tutarak çözüm odaklı başarmayı düşünüyorsanız bursa diyetisyeni profesyonel hizmetleriyle sizleri istediğiniz fiziğe ve istediğiniz sağlığa kavuşturacaktır.

ONLİNE DİYETİN AVANTAJLARİ

Online diyetisyen ile birlikte çalışmanın avantajları çok büyüktür her anlamda size büyük avantaj sağlamaktadır. Diyetisyen hizmetleri içeriklerinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Sosyal aktivitelerinizi geçirdiğiniz gün içerisinde yediğiniz besinleri fotoğraflayarak, videolar eşliğinde diyetisyeninize danışarak fikirler edinebilirsiniz. Bir yemeğe yada kokteyle davetli olduğunuzda diyetinizi bozmadan tükettiğiniz besinler konusunda online destek alarak diyetinizi bozmadan bursa diyetisyenine sorabilir zamanınızdan büyük tasarruflar sağlaya bilirsiniz.

Diyetisyeninize sürekli olarak danışabilir yolda kaybettiğiniz zamanınız yada diyetisyeninizin yanına gittiğinizdeki zaman kaybınızı önleyebilirsiniz. Başka şehirde veyahut başka ülkede yaşayan diyetisyeninize online olarak görüntülü görüşme ve mail yoluyla ulaşıp bilgi alabilirsiniz. En önemlisi de motivasyonunuzu sürekli yüksek tutarsınız çünkü online diyetisyeniniz size bir telefon yada mail kadar uzaktadır sizi rahatlıkla takip etmesinde fayda olan diyetisyenininiz bir aile ferdiniz kadar içerinizdedir.

Sağlıklı şekilde kilo kaybetmenizi sağlayarak sizi sağlıklı bir bedene sahip olmanız yönünde tetikler. Beslenme notları almanızı sağlar tüm insanın doğasında olan üşengeçliği kırarak sağlıksız yaşamınızı düzenlemeye yardımcı olur. Sürekli olarak ertelediğiniz sağlığınızı boşlamamanızı sağlar ve planlanmış diğer işleriniz ertelemeden hizmet almanıza olanak sağlar.

SAĞLIKLI YAŞAMADA ONLİNE HİZMETLER NE KADAR ETKİLİLER?

ABD de 2016 yılında yapılmış olan anketlerde online sağlık ve diyet hizmetlerinin faydası açıkça ortaya koyulmuştur şöyle ki mobil ve online diyet hizmetlerinin hastaların üzerinde yüzde 63 etki ettiği ortaya koyulmuştur. Dünya genelinde online diyetisyen olarak görev yapan 40.000 üzerinde sağlıkçı bulunmaktadır. Bunlarda yukarıda belirttiğimiz ankete göre yüz yüze program sağlayan diyetisyenlerden daha fazla fayda sağlamaktadırlar. Bursa diyetisyeni Türkiye de ve dünyada bu yüzde 63 etkisi bulunan hizmet sağlayan kurumların başlarında gelmektedir.

Sizde bir diyetisyene gitmek için zamanım yok, vaktim yok, uğraşamam, o kadar trafik çekemem gibi bahanelere sığınıyor iseniz sağlığınızı ertelemenize gerek yok online diyetisyen hizmetleri olarak mail watsapp yada görüntülü görüşmelerle hayallerinizi ertelemeden direk çözüm odağına ulaşabilir, sağlığınıza bir an önce tekrar kavuşup formunuzu koruyabilirsiniz.

Mobile Health News’ın araştırmalarına göre 2010 yılında online diyet ve sağlık aplikasyonlarının ilk olarak cep telefonlarımıza girerken 2016’ya gelindiğinde 40 binin üzerinde sağlık uygulaması seçeneğinin ceplerimizde yer aldığını açıklayan istatistikler, hekimlerin artık sağlık uygulamaları sayesinde hastalarına ulaşma oranının ise daha kolaylaştığını anlatıyor.


Doğru diyet listesi ile beslenme uzmanı eşliğinde kilo vermek için dyt. Nursena Ardalı ‘yı seçin.

DAHA DA İYİSİ, GELİN, YÜZ YÜZE GÖRÜŞELİM!
Müşterilerimize değer veriyoruz. Mesai saatleri içinde bizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, doğru diyet listesi ile  kilo vermek için doğru adımı atabilirsiniz

BURSA DİYETİSYEN KAMPANYA FIRSATI


Sağlıklı ve fit bir beden ölçülerine sahip olmak ancak, diyetisyen eşliğinde ve onun siz kişiye özel yazacağı beslenme programı ile gerçekleşebilir. Kilo vermede problem yaşamakta, obezite sorununuzla baş edememekte, yavaş kilo verme sıkıntısına sahip olmakta iseniz formunuz için destek almaktan kaçınmayınız.

Size yardımcı olmak için randevu alın ki size özel, size uygun programınızı hazırlayalım, sağlıklı ve kalıcı olarak kilolarınızdan kurtulmanıza ve fit, dinç bir bedene kavuşmanıza yardımcı olalım. Yapmanız gereken tek şey bir randevu almak ve size uygun özel programınızı kilo vermek adına beslenme uzmanı dyt. Nursena Ardalı ile hazırlamak.

https://www.grupanya.com/bursa/firsat/diyetisyen-nursena-ardali-482-11

Lütfen takip edin ve bizi beğenin
Pin Share

Bir yanıt yazın